Jak konserwować ławki z metalu i drewna?

Ławki powinny być przede wszystkim trwałe, bowiem są bezustannie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dbałość o metal i drewno

Ławki to połączenie bardzo trwałych materiałów:

  • boki ławek – żeliwny odlew,
  • zabezpieczony antykorozyjnie,
  • drewno egzotyczne (teak),
  • barwione na popularne kolory (mahoń, palisander, dąb i.t.d.).

Wbrew pozorom ławki użytkowane są w bardzo trudnych warunkach, często w agresywnym środowisku, jakie występuje w dużych aglomeracjach miejskich, zmienne warunki atmosferyczne (działanie słońca, deszczu, na przemian wysokich i niskich temperatur). Kolejnym czynnikiem wpływającym na stan mebli miejskich jest intensywność ich użytkowania, ścieranie ochronnej warstwy lakieru.

Materiał zastosowane przez firmę Art Metal pozwalają na bardzo długi czas użytkowania, a drewno egzotyczne charakteryzuje się wyjątkową odpornością na powyższe czynniki. Nie znaczy to, że nie należy dokonywać przeglądów i konserwacji. Zalecamy przynajmniej raz w roku, po sezonie zimowym, ocenę stanu powłok malarskich, szczególnie na siedzisku.

Ewentualne uszkodzenia należy na bieżąco usuwać dostępnymi u producenta preparatami. Pozwoli to nie tylko zadbać o wieloletnie użytkowanie produktu, ale przede wszystkim o odpowiednią prezencję produktu i całego jego otoczenia. Więcej o nas: www.art-metal.pl/produkty-2/