Nowoczesne latarnie, a zużycie energii

Oświetlenie w przestrzeni miejskiej jest niezwykle ważne. Co zrobić, aby było ono wystarczające, a równocześnie nie zużywało zbyt dużej ilości energii?

Minimalizowanie zużycia energii
Można niwelować zużycie energii elektrycznej, przede wszystkim poprzez prawidłowe projektowanie oświetlenia. Właściwe stosowanie się do obowiązujących norm, pozwala zachować odpowiedni balans pomiędzy zapotrzebowaniem na światło, a użytymi do tego celu punktami świetlnymi. Drugim czynnikiem jest stosowanie w oprawach modułów LED, z właściwą do danej sytuacji drogowej optyką (układem świetlnym).

Odpowiednia soczewka w oprawie, pozwoli skierować światło w pożądanym kierunku, ograniczając w ten sposób potrzebny strumień świetlny emitowany przez źródło światła, a co za tym idzie zużywaną energię elektryczną. Właściwe planowanie w parze z zastosowaną technologią dają najlepsze rezultaty. Warto zadbać także o redukowanie mocy świecenia opraw w godzinach nocnych, gdy np. ruch na drogach jest znacznie mniejszy.

Jak konserwować ławki z metalu i drewna?

Ławki powinny być przede wszystkim trwałe, bowiem są bezustannie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dbałość o metal i drewno

Ławki to połączenie bardzo trwałych materiałów:

  • boki ławek – żeliwny odlew,
  • zabezpieczony antykorozyjnie,
  • drewno egzotyczne (teak),
  • barwione na popularne kolory (mahoń, palisander, dąb i.t.d.).

Wbrew pozorom ławki użytkowane są w bardzo trudnych warunkach, często w agresywnym środowisku, jakie występuje w dużych aglomeracjach miejskich, zmienne warunki atmosferyczne (działanie słońca, deszczu, na przemian wysokich i niskich temperatur). Kolejnym czynnikiem wpływającym na stan mebli miejskich jest intensywność ich użytkowania, ścieranie ochronnej warstwy lakieru.

Materiał zastosowane przez firmę Art Metal pozwalają na bardzo długi czas użytkowania, a drewno egzotyczne charakteryzuje się wyjątkową odpornością na powyższe czynniki. Nie znaczy to, że nie należy dokonywać przeglądów i konserwacji. Zalecamy przynajmniej raz w roku, po sezonie zimowym, ocenę stanu powłok malarskich, szczególnie na siedzisku.

Ewentualne uszkodzenia należy na bieżąco usuwać dostępnymi u producenta preparatami. Pozwoli to nie tylko zadbać o wieloletnie użytkowanie produktu, ale przede wszystkim o odpowiednią prezencję produktu i całego jego otoczenia. Więcej o nas: www.art-metal.pl/produkty-2/

 

Polska manufaktura z Łapina Kartuskiego

Pasja w tworzeniu oświetlenia zewnętrznego sprawia, że nasz asortyment od prawie 30 lat jest pionierem na rynku. Jednym z naszych kluczowych produktów jest oprawa Aries Loft , która została idealnie zaprojektowana i doskonale sprawdzi się w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach. Nie da się da się ukryć, że jest ona niezwykle efektowna i przyciągająca wzrok, dzięki czemu stanowi pełnoprawną dekorację pomieszczenia i podnosi estetykę wnętrz. Nasze produkty tworzą ludzie, którzy kochaj. Nasza pracownia to miejsce pełne inspiracji i pomysłów. Pomysły na produkty to zlepek naszych potrzeb, wieloletnich obserwacji i analizy rozmów z naszymi klientami. Oświetlamy największe miasta w Polsce ale także na całym świecie. Nasi specjaliści starannie zbierają sugestie i potrzeby rynku, dzięki czemu każdy znajduje w naszym katalogu produktów, idealne wyroby z zakresu oświetlania zewnętrznego, wewnętrznego i elementów małej architektury.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym kanałem wideo na YouTube:
www.youtube.com/channel/UCUjWW_2UFtj2ON8g1e5OHpg/videos

 Personalizacja No1

Armata z herbem

Identyfikacja tożsamości to jeden z kluczowych aspektów lokowania marek w przestrzeni publicznej.  Personalizacja, czyli elastyczność produkcji pozwala na kształtowanie różnorodnych znaków rozpoznawczych takich jak wytłoczenia herbu miasta, gminy czy rodowej grafiki pozwalającej na nadanie każdemu z naszych artykułów indywidualnego blasku. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. 

Art Metal oświetla kulturę miejską

Nasze produkty staramy się tworzyć z pasją oraz przede wszystkim dbamy o to by stanowiły wysoką funkcjonalność w różnorodnej architekturze miast. Oświetlamy zabytki, budynki sakralne, współczesne obiekty oraz nietypowe konstrukcie. Staramy się także, wspierać inicjatywy dziedzictwa kulturowego w naszym kraju. Dlatego kolejnym adresem, gdzie możecie spotkać nasze produkty to Aleja Solidarności w Warszawie. Właśnie tam w centrum sztuki i kultury w zabytkowej kamienicy zaświecił Art Metal. Kamienica w której mieści się teatr to zabytek, którego historia sięga 1910 roku. Budynek w czasie II wojny światowej został uszkodzony, jednak do czwartego piętra został odbudowany po 1945 roku. Zabytkowa przestrzeń to miejsce w którym nasze produkty czują się równie dobrze jak w nowoczesnych apartamentach czy stylowych posiadłościach. Spełniamy wszelkie wymogi, pracujemy w oparciu o wdrożony system Jakości i Środowiska; według norm ISO 9001 oraz ISO 14001. Nasze produkty posiadają certyfikat ENEC 21.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem produktów.

Czynimy małą architekturę wielką

Altana ogrodowa metalowa

Piękno i funkcjonalność stanowią wartości cenione na dosłownie całym świecie. To właśnie ich poszukują konsumenci w XXI wieku. Odpowiedzią na wspomniane potrzeby są wyroby marki Art Metal.
Niemalże każdy kraj posiada flagowe produkty, które są swego rodzaju wizytówką danego państwa. Co ciekawe, w przypadku naszego kraju ciężko mówić wyłącznie o jednym wyrobie. Jak się bowiem okazuje spore sukcesy na arenie międzynarodowej odnosi nie jedna, ale wiele polskich marek z różnych branż. Jakie zatem artykuły stanowią narodowy powód do dumy? Wbrew pozorom świat ceni nie tylko nasze wyroby spożywcze (w tym głównie owoce, sery i mięsa) ale również okna PCV, drzwi (zarówno drewniane, jak i wykonane z plastiku), pociągi, meble, obuwie oraz ceramikę. Wpływ na taki stan rzeczy wywiera głównie fakt, iż polscy producenci doskonale rozumieją potrzebę godzenia piękna z funkcjonalnością.

 

Art Metal z Łapina Kartuskiego to firma inna, niż wszystkie. Wystarczy raz doświadczyć panującej tu atmosfery by na własnej skórze przekonać się, iż każdy, wychodzący spod jej skrzydeł produkt jest dziełem wysokiej klasy specjalistów. Specjalistów, będących jednocześnie pasjonatami swojego zawodu. Ludzi zakochanych w Kaszubach i ceniących sobie wartości takie jak tradycja, piękno czy też natura. To właśnie tu powstają produkty, które cieszą się uznaniem na dosłownie całym świecie. Mowa o wyrobach takich jak:

Wysokie latarnie uliczne
Stylowe latarnie XIX wieczne
Latarnie stylizowane
Latarnie współczesne
Latarnie ogrodowe
Oprawy naścienne
Żyrandole
Altany
Świeczniki
Mała architektura
Zegary uliczne

Produkty sygnowane logiem marki Art Metal od 30 lat obecne są w przestrzeń prywatnej, miejskiej oraz publicznej. To właśnie one rozświetlają ulice na całym świecie i cieszą swoją formą oczy mieszkańców Polski, Europy, Azji oraz Afryki.